Комоди в дитячу кімнату
Комод для дитячої кімнати: особливості та правила вибору
Кімната малюка має бути комфортною, безпечною та відповідати віковим потребам. Дитячий комод – універсальний предмет, який використовують для зберігання речей.
Саме такі меблі часто використовують замість великих шаф із перших місяців життя дитини. Все тому, що вони досить компактні й дуже прості у використанні для малюка (буде простіше навчитися підтримувати лад у кімнаті).
Особливості й характеристики комода для дитячої
Це дуже зручний виріб, який можна придбати вже в перший день появи дитини вдома. По-перше, завдяки невеликій висоті комод залишається майже непомітним в інтер’єрі та добре поєднується з будь-яким стилем. По-друге, його зручно використовувати як сповивальний столик завдяки пласкій і витягнутій верхній частині.
Комод у дитячу кімнату стане елементом комфортної та безпечної обстановки, коли малюк почне повзати, ходити й активно розвиватися. Дитина зможе легко користуватися ним та розкласти по шухлядах усі свої речі. Головні вимоги до виробу – це практичність та невелика висота, щоб можна було дістатися й верхньої частини.
Комод – універсальний тип меблів, його використовують не тільки для зберігання одягу. У місткі висувні шухляди складають невеликі іграшки, книжки та інші речі. Їх можна буде легко знайти в разі потреби та завжди тримати в порядку.
Для чого потрібен комод у дитячій кімнаті
Як уже стало зрозуміло, це універсальний предмет меблів, тому його використовують для:
- зберігання речей. Це основна функція виробу, для якої його першочергово купують. Комод досить місткий всередині, тому стане комфортним і простим органайзером. У шухляди легко розкладати джинси, трикотаж, навіть верхній одяг або взуття;
- сповивання. Для цього зручно використовувати верхню полицю. Це дозволить завжди тримати під рукою засоби для догляду, змінний одяг немовляти й підгузки;
- для зберігання іграшок. У сучасних дітей їх дуже багато, тому звичайного кошика або скрині може не вистачити.
Деякі родини знаходять інші варіанти використання для комода (наприклад, складають всередині канцтовари, важливі документи тощо).
Розміри дитячих комодів
Найвдалішою та найзручнішою моделлю буде та, якою дитина зможе користуватися самостійно. Саме тому представлені варіанти сильно відрізняються між собою за габаритами. Так, довжина в більшості випадків становить 75–120 см, цей показник залежить від віку малюка.
З невеликого комода маленькому користувачеві простіше діставати речі та класти їх потім на місце. Цієї довжини цілком достатньо й для використання виробу замість сповивального столика. Глибина у моделей для дитячої кімнати зазвичай невелика, проте впливає на стійкість. Стандартний бажаний параметр становить 45–50 см.
Висота виробу теж має значення. Оптимальним вважається показник у межах 80–110 см; якщо виріб нижчий, його називають тумбою. Вищі моделі розраховані на підлітків та дорослих. При наявності сповивального столика висота становить 85–100 см.
Матеріали для виготовлення дитячих комодів
У каталозі компанії Mebli City представлені моделі зі звичайного або ламінованого ДСП. Це недорогий матеріал, який виготовляють на основі деревної стружки, – завдяки цьому він коштує дешевше, ніж натуральний масив. ДСП фарбують у різні кольори, надають імітацію фактури дерева чи прикрашають наліпками, кольоровими малюнками.
Цей матеріал використовують також для виготовлення фасадів комодів. Щоб додатково прикрасити його та надати виробу оригінального вигляду, можна нанести на поверхню яскравий фотодрук. Також зустрічаються варіанти з фасадами з МДФ, цей матеріал за міцністю більше нагадує дерево й не боїться вологи завдяки спеціальному покриттю.
Який комод вибрати за формою
Важливо, щоб меблі для дитячої кімнати гармонійно вписувалися в загальну обстановку, поєднувалися з іншим гарнітуром та оздобленням. Перш ніж придбати ту чи іншу модель, важливо оцінити кількість вільного місця в кімнаті, адже там буде стояти також ліжечко та інші предмети.
Класичний комод для дитячої – прямий, він максимально зручний і простий у використанні. Поверхню можна застосовувати як підставку для настільної лампи чи які сповивальний столик. Щоб уберегти дитину від гострих кутів, достатньо просто прикрити їх щільною тканиною.
Залежно від обстановки та планування приміщення, меблі встановлюють не тільки вздовж стіни, а й у кутку. Це можливість залучити якомога більше корисного простору та зберегти квадратні метри. Найкраще з таким завданням впораються моделі у формі трапеції або з прямими кутами, проте витягнуті й високі.
Кольори та стилі виконання
Вважається, що меблі для дитини мають бути виконані у світлих або яскравих тонах. Проте це не завжди так, адже в кімнаті малюка часто використовують і темні акценти. Світлі кольори найкраще підходять для немовляти – створити спокійну атмосферу допоможуть:
- білий;
- бежевий;
- сірий;
- рожевий;
- блакитний.
Яскраві моделі з принтами або фотодруком більше подобаються дошкільнятам. Вони бувають однотонними або з різноколірними шухлядами. Тематичне оформлення залежно від віку дитини також досі актуальне – можна вибрати малюнок, який найбільше подобається синові або доньці.
Комод для школяра найчастіше стриманий, у класичному стилі, виконаний у натуральних благородних відтінків. Оптимальним варіантом стане модель з імітацією дерева. Для дитячої кімнати найчастіше вибирають такі стилі інтер’єру:
- класичний із природними відтінками;
- скандинавський – у його основі світлі тони, зокрема білий і бежевий;
- мінімалізм – найкраще рішення для кімнати підлітка.
В інтернет-магазині Mebli City зручно замовити меблі з доставкою по Україні «Новою Поштою» або службою Meest Express.